Gruodžio 19 d., 2016 m.

Lietuvaičių kojoms – pasaulinės inovacijos kūrinys


Kojinių gamybos įmonė „Skinija“ Lietuvos gyventojams sukūrė ir pagamino ypatingos technologijos kojines. Įmonė, kuri daugiau kaip 60 proc. gaminių eksportuoja į kitas pasaulio šalis, be įprastų kojinių vyrams, moterims ir vaikams, yra gaminusi kojines su teroristais Danijoje kovojantiems šunims, funkcines kojines Norvegijos ir Kanados armijų kariams, su sidabro siūlais – sergantiesiems diabetu ir t. t. Pasaulyje novatoriškomis technologijomis ir sprendimais garsėjanti Lietuvos įmonė „Skinija“, minėdama 20 metų veiklos jubiliejų, pagamino 200 išskirtinių kojinių porų, skirtų būtent Lietuvos gyventojams.

„Skinijos“ gamybos vadovė Daiva Mažulienė pasakoja, jog Lietuvai skirtos proginės kojinės kurtos pusę metų, o didžiausias iššūkis buvo susijęs nauja pluošto derinimo technologija. „Gaminant kojines derinta ekologiška medvilnė, šilkas ir merino avių vilna. Vidinis kojinių sluoksnis, kuris nematomas išorėje, pagamintas iš organinės medvilnės. Jos pluoštai apsuka kiekvieną elastingo sintetinio pluošto siūlą. Išoriniam sluoksniui panaudojome 20,5 mikronų merino avių vilną, kurią derinome su šilku. Taip išlaikėme geriausią kojų temperatūros reguliavimo funkciją ir nešiojimo komfortą“, – pasakoja gamybos vadovė.  

Sprendimas išbandyti naują technologinį kojinių gamybos sprendimą gimė atsižvelgiant į šiuolaikinių Lietuvos vartotojų poreikius bei pasaulines tendencijas. Pasak „Skinijos“ dizainerės Indrės Raižienės, dabar rinkoje vyrauja viena kitai tarsi savaime prieštaraujančios kojinių pasirinkimo tendencijos. „Pastebime, kad Lietuvoje vis drąsiau išbandomi spalvotų, raštuotų kojinių deriniai, norima išsiskirti bei kojines dėvėti kaip stiliaus detalę. Kita tendencija – ypatingas dėmesys gamyboje naudojamų medžiagų kokybei, o kartu ir neblėstanti meilė klasikai: tamsios vienspalvės kojinės, pabrėžiančios žaliavos vertę bei kokybę. Mes pasirinkome juodos spalvos fone naudoti pilkas karūnas, kurių viena – aukso spalvos. Pristatydami kojines iš aukščiausios kokybės žaliavų, palikome erdvės ir išskirtinumui“, – teigia I. Raižienė.

Kojinių gamybos įmonė „Skinija“ per mėnesį Lietuvos ir užsienio rinkoms pagamina apie 500 tūkst. kojinių porų. Daugiau kaip 60 proc. „Skinijos“ produkcijos eksportuojama į kitas šalis, tačiau proginių „Skinijos“ kojinių pagaminta 200 porų ir jos bus parduodamos tik Lietuvoje. Išskirtinės technologijos kojinės „Skinija“ firminėse parduotuvėse kainuos 15 eurų.