„Aš esu Tu“ projektas – stipri žinutė dukras auginantiems tėvams
Kas nutiktų, jei visi taptume geriausiomis savo pačių versijomis? Jei pasirenkant profesiją mūsų nestabdytų vis dar visuomenėje egzistuojančios įvairios nuostatos, barjerai, stereotipai? O gal manote, kad visuomenė vienodai atvira ir tolerantiška visiems žmoniems, nepriklauomai nuo jų lyties?
Deja, tačiau įvairūs sociologiniai tyrimai rodo visuomenės susiskaldymą, o lyčių lygybė vis dar yra vienas dažniausiai pasitaikančių žmogaus teisių pažeidimų.
Pagal prieš keletą metų D. Britanijoje atliktą 7-11 metų amžiaus vaikų apklausą, daugiau nei 80 proc. vaikų bankininko, teisininko ar piloto profesijų atstovus įsivaizduoja vyrus, o slaugytojos – moterį. Toks profesijų skirstymas į vyriškas ir moteriškas gali nulemti vaikų ateities karjeros siekius: be reikalo apriboti jų savirealizaciją, talentų ir sugebėjimų atskleidimą. Taip stereotipiškai mąstantys vaikai net nesvarstys rinktis profesijos, kuri jų galvoje priskirta priešingai lyčiai. Todėl labai svarbu, kad tėvai apie tai su jais kalbėtųsi ir padėtų plėsti akiratį bei atsikratyti stereotipų.
Apie tai kalba ir „Aš esu Tu“ projektas, inicijuotas dviejų nuostabių moterų: Islandijos universiteto profesorės bei verslo konsultantės Ingos Minelgaitės bei vienintelio pasaulyje nuotolinio moterų universiteto WoW University įkūrėjos ir vadovės Ingos Jablonskės. Jo tikslas – prisidėti prie ateities, kurioje tiek vyrai, tiek moterys galėtų rinktis profesiją neribojami įsišaknijusių stereotipų.
Kartu su šiomis moterimis prabilo ir žinomi Lietuvos vyrai, sporto, muzikos, mokslo ir verslo pasaulio lyderiai:
„Noriu, kad mano dukra gyventų Lietuvoje, kurioje žmonės leidžia vieni kitiems būti laisviems. Norėčiau, kad mūsų vaikai augtų laisvoj, tolerantiškoj aplinkoj. Kad niekas nesijaustų mažesnis už kitą. Mes privalome išmokti gerbti vieni kitus ir gerbti skirtumus. Manau, kad jau esam pakeliui.“ Andrius Mamontovas, dainų autorius ir atlikėjas.
„Noriu, kad mano dukros gyventų Lietuvoje, kur surastų savo gyvenimo prasmę ir būtų laimingos. Jei jos bus laimingos ir džiaugsis gyvenimu, man bus ramu.“ Gintaras Rinkevičius, Nacionalinės premijos laureatas, Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro meno vadovas ir vyriausias dirigentas, profesorius.
„Noriu, kad mano dukra augtų Lietuvoje, kurioje būtų saugu ir gera gyventi. Kad gyvendama savo gimtam krašte ji galėtų įgyti puikų išsilavinimą ir siekti savo svajonių.“ Robertas Javtokas, buvęs Kauno „Žalgirio“ sporto direktorius, buvęs krepšininkas ir Lietuvos rinktinės kapitonas, Eurolygos čempionas, daugkartinis LKL čempionas.
„Noriu, kad mano dukra gyventų Lietuvoje, kurioje visi vertinami pagal sugebėjimus, o ne pagal lytį.“ Andrius Tapinas, laidų vedėjas, „Laisvės TV“ įkūrėjas, lektorius, rašytojas, visuomenininkas.
„Noriu, kad mano dukros augtų Lietuvoje, kur darydamos profesinius ar kitus gyvenimo pasirinkimus nesusimąstytų – „tai vyriška ar moteriška.“ Edmundas Jakilaitis, šaulys ir karys savanoris, žurnalistas, prodiuseris.
„Noriu, kad mano dukrai Lietuva būtų nuostabiausia šito didelio ir atviro pasaulio dalis.“ Algis Kriščiūnas, menininkas, fotografas, grupės "Foje" būgnininkas.
Šie vyrai ne tik savo srities lyderiai, pirmiausia jie – tėčiai. Auginantys ar jau užauginę savo dukras ir puikiai suvokiantys, kad jų vaikų laimė priklauso nuo galimybės realizuoti save, sukaupus visas jėgas tampant geriausia savo pačios versija pasirinktoje srityje. Kad ir kokia ji bebūtų.
Rugpjūčio 6 dieną, Palangos koncertų salėje įvyko „Aš Esu Tu“ paroda, kurioje buvo pristatytos šių ir kitų garsių Lietuvos tėvų su dukromis meninės fotografijos. Šiuo metu paroda keliauja po skirtingus Lietuvos miestus ir miestelius. Pamatyti parodą ir daugiau sužinoti apie projektą galite čia.
Džiaugiamės galėdami prisidėti komunikuojant „Aš esu Tu“ žinutę, griaunančią stereotipus ir pasisakančią už abiejų lyčių vienodas galimybes renkantis gyvenimo kelią. Prisidėti galite ir Jūs.